24. listopadu 2017
08:30—22:48
2017
Konferenční centrum City
Na Strži 65/1702, Praha 4

Celodenní konference o marketingu v sociálních sítích

Přednášející a témata

Iveta Oršulíková

Úvodní slovo

Celou konferencí vás bude provázet moderátorka Iveta Oršulíková.

Iveta Oršulíková

Iveta prošla v Sun Marketingu tvorbou komplexních strategií pro klienty, ale kreativně se vyřádit jí jde prostě nejlíp v "sockách". Proto teď vymýšlí strategie jen v této oblasti a místo klientů se stará především o ostatní kolegy v oddělení.

Adéla Marešová, Dominika Lukášová

Jak dopadl náš blogerský piknik s #dmbio?

Co se povedlo a co bychom udělali jinak v kampani s influencery pro klienta dm drogerie markt? Na případové studii si ukážeme nejen výsledky spolupráce, ale také tipy, jak co nejlépe využít zapojení influencerů do komunikace značky.

Adéla Marešová, Dominika Lukášová

Adéla pracuje v Sun Marketingu jako Senior Social Media Specialist. Připravuje klientská školení sociálních sítí, influencer marketingu a copywritingu. Dominika se stará o výběr a komunikaci s influencery. Pracuje na svém vlastním blogu Dom by dom a patří k vyhledávaným blogerkám na české scéně.

Olga Szélesová

Výzkum jako základ kvalitního obsahu na sociálních sítích

Design Thinking proces není pouze výsadou webových designérů. V 2FRESH se jeho principy řídíme i při tvorbě komunikačních strategií pro sociální sítě našich klientů. Olga vás provede nástroji a metodami, které se nám nejvíc osvědčily v praxi.

Olga Szélesová

Olga vede reklamní divizi v 2FRESH. Specializuje se na analýzy a stavění strategií pro online kampaně, má zkušenosti s brandy jako je Nestlé, PepsiCo, O2, Raiffeisenbank a další.

Marie Grafová, Jakub Šumanský

Social + digital PR = VSL

Když se PR a social tým setká až u poslední prezentace připravované kampaně, většinou si rozdělí budget a vytyčí vzájemné hranice. Ukážeme si, jak místo toho hned od začátku spojit vymýšlení kampaně a její produkci tak, abyste nevyhazovali peníze z okna a všimli si nových společných příležitostí.

Marie Grafová, Jakub Šumanský

Marie je copywriter a v Bubble se jako Social Media Lead stará o to, aby každý z kreativního týmu znal všechny záludnosti digitálního prostředí. Kuba je duší kluk z píárka; v Bubble zastává pozici accounta s PR přesahy.

Tomáš Mužík

Facebookové aplikace jsou mrtvé. A nebo je to jinak?

Proč vlastní „záložky“ přestaly dávat smysl a jak na Facebookové aplikace pohlížet v dnešních sociálních médiích, aby se investice do nich vyplatila? Kam se doba posunala a jak toho využít? To si ukážeme na několika případových studiích a ukázkách z praxe.

Tomáš Mužík

V roce 2009 začal Tomáš pomáhat prvním firmám s marketingem na Facebooku. Pro firmy i agentury pořádá školení a semináře. V současné době se ale věnuje hlavně vývoji platformy SocialSprinters.

Michal Filípek

Facebook Analytics: Analytika v bledě modrém

Největší sociální síť poskytla správcům kampaní a firemních profilů nový nástroj. Pojďme si říct, které přehledy a reporty vám prozradí nejvíc, jaké signály se vyplatí sledovat a jak vyhodnocovat úspěšnost facebookových kampaní.

Michal Filípek

Michal se v Business Factory zabývá především možnostmi dynamické reklamy na Facebooku. Kromě výkonnostního marketingu má zkušenosti i s budováním brandu pro FMCG segment.

Jenda Perla

Social media monitoring – case study

Co vše se dá zjistit z monitoringu sociálních médií a online diskuzí nástrojem SocialWatch? Je opravdu Jan Tuna a jeho pořad A Dost tak vlivný, že dokáže poškodit každou značku, která v jeho testu neuspěje? To se dozvíte z case study o monitoringu českých ciderů na internetu.

Jenda Perla

Jenda Perla pracoval jako Social Media Maniac v Ogilvy a poté na volné noze. Rozjížděl online marketing v brněnském Y Softu a nyní vede marketing brněnské technologické firmy Dataweps.

Tomáš Pruša

Twitter projekt profesní komunity pro Českou urologickou společnost

Využití nových médií v medicíně má velmi specifické nároky a bariéry. Na konkrétním příkladě si ukážeme nastavení a využití Twitteru jako součást interní komunikace České urologické společnosti, ohlas a reakce uvnitř profesní komunity i zahraničních kolegů, srovnání v kontextu zahraničních zkušeností a potenciální možnosti dalšího rozvoje.

Tomáš Pruša

Tomáš Pruša je nutriční epidemiolog na PřF a LF MU, který se mimo svoji hlavní výzkumnou činnost zabývá kvalitou zdravotnických informací, online komunikací v epidemiologii a novými médii ve zdravotnictví.

Lukáš Nevosád

Jak na 360° video obsah

Během jednoho roku jsme natočili přes 1500 cestovatelských 360° videí a stali se tak největším světovým producentem v oblasti 360° travel obsahu. Jak se takový obsah natáčí a zpracovává, jakým způsobem jej sami využíváme a jaké jsou ohlasy na 360° obsah na sociálních sítích?

Lukáš Nevosád

Lukáš je spoluzakladatelem Tripomatic, celosvětově nejvyužívanější aplikace na plánování výletů. Aktuálně řídí přibližně 25členný tým lidí, kteří platformu pod novým názvem Sygic Travel dále rozvíjí.

Ondřej Peterka

Pokročilejší segmentace marketingového funnelu ve Facebook Ads

Jak u nás cílíme Facebookové reklamy? Segmentujeme "podél funnelu", remarketingem snižujeme cenu za konverze a v pozdějších fázích funnelu automatizujeme. A především, měříme to, co je v každé fázi důležité. Nechte se inspirovat!

Ondřej Peterka

Ondřej má v Socialbakers na starosti zejména globální digitální kampaně a optimalizaci výkonu digitálních kanálů. Do roku 2016 vedl digitální oddělení pražské pobočky agentury FleishmanHillard.

Honza Veselý

Strategické uvažování nad FB kampaněmi

Jaké jsou vaše business cíle? Kdo je vaším zákazníkem? Jak obvykle probíhá nákupní proces? To jsou otázky, na které je nutné najít odpovědi ještě před tím, než začnete plánovat své marketingové aktivity (nejen) na Facebooku. Nespěchejte s přípravou kampaní.

Honza Veselý

Ze všech oblastí online reklamy je Honzovi nejbližší ta na "soušlu". Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin... každá síť má něco svého. Proto ho baví klientům radit, jaké sítě zvolit a jak je využít k dosažení svých cílů.

Marek Botha

Jak dosáhnout 50% konverze? Zavolejte si na pomoc bota

O tom, jak může jeden neoholený messenger bot Fousbot zahýbat s počtem konverzí, si ukážeme na výsledcích kampaně OneBlade, které společně představí zástupci Triadu a Philipsu.

Marek Botha

Marek působí jako social media brand manager v Triad Advertising, kde kromě výkonnostního marketingu rád testuje nové formáty na sociálních sítích. Má zkušenosti se značkami jako jsou Kingswood, Chio Chips, Philips.

Tereza Salte, Sandra Ježková

Instagram jako marketingový nástroj

Instagram už není pouze galerií na vkládání fotografií. V dnešní době s více jak 800 milionů uživatelů je to i skvělý marketingový nástroj. Musí se ale používat správně. Poradíme vám, jak vybrat vhodného instagramera, jak kampaň připravit a jak zjistit její úspěšnost. Vše si ukážeme na případových studiích.

Tereza Salte, Sandra Ježková

Tereza Salte je bloggerka ze známého blogu Tereza in Oslo a zakladatelka agentury Elite Bloggers, která zastupuje TOP české a slovenské blogery. Problematiku zná tedy nejenom z pohledu klienta, ale i influencera samotného. Sandra Ježková pracuje v Elite Bloggers jako General Manager. Má zkušenosti s přípravou kampaní na sociálních sítích jako je Blog, Facebook, Youtube, ale právě i Instagram, který je v dnešní době tolik oblíbený.

Prezentace a odkazy

Adéla Marešová, Dominika Lukášová: Jak dopadl náš blogerský piknik s #dmbio?

Olga Szélesová: Výzkum jako základ kvalitního obsahu na sociálních sítích

Marie Grafová, Jakub Šumanský: Social + digital PR = VSL (videa Fearless Girl, Lidl DILLOriflame)

Tomáš Mužík: Facebookové aplikace jsou mrtvé. A nebo je to jinak?

Michal Filípek: Facebook Analytics: Analytika v bledě modrém

Jenda Perla: Social media monitoring – case study

Tomáš Pruša: Twitter projekt profesní komunity pro Českou urologickou společnost

Lukáš Nevosád: Jak na 360° video obsah

Ondřej Peterka: Pokročilejší segmentace marketingového funnelu ve Facebook Ads

Honza Veselý: Strategické uvažování nad FB kampaněmi

Marek Botha: Jak dosáhnout 50% konverze? Zavolejte si na pomoc bota

Tereza Salte, Sandra Ježková: Instagram jako marketingový nástroj

 

 

Zajímavé odkazy a tipy

Michal Filípek a Newsfeed: Webinář Úvod do Facebook Analytics

Michal Filípek a Newsfeed: Co umí Analytics v bledě modrém

M-Journal: Analýza SocialWatch: Vliv Jana Tuny z pořadu A DOST! na veřejné mínění se přeceňuje

Dataweps: Power BI reporty z analýzy Ciderů s pomocí SocialWatch

TRIAD Advertising: Philips OneBlade - FousBot case study

TRIAD Advertising: Fousbot na Facebooku

Spark 64: WTF is that? bot

Česká urologická společnost: Popis využití Twitteru ČUS

SocialBakers: Facebook Ads Performance Prediction Tool

Sledujte na Twitteru moudra Haliny Pawlowské

 

 

Fotogalerie

Oficiální fotogalerie konference na Facebooku

 

Reporty a články

Taste: SOCIAL restart 2017 od začátku do konce … na Twitteru

Performics: SOCIAL restart 2017 – Celodenní konference o marketingu na sociálních sítích

Unikum: 1. ročník konferencie SOCIAL restart 2017

 

 

 

Další ohlasy

 

 

 

Partneři

Konference Restart je akcí, kde se již více než sedm let schází odborníci z oblasti digitálního marketingu, e-commerce a managementu. Patří mezi nejznámější koncepty v daném oboru a hostí řečníky z České republiky i zahraničí. Oslovte v rámci konference přes 300 účastníků přímou prezentací produktů a služeb, nebo se staňte součástí naší online komunikace.

Pro získání veškerých podrobností a nabídky na míru se s námi propojte přes e-mail academy@taste.cz.